REKLAMA
Znaleziono 1045 wyników
SEGRO certyfikuje całe portfolio w Polsce BREEAM In-Useartykuł
Pokaż artykuł
SEGRO certyfikuje całe portfolio w Polsce BREEAM In-Use
SEGRO, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych, konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju. W jej ramach firma rozpoczęła kompleksową certyfikację BREEAM In-Use istniejącego portfolio w Polsce. Pierwszy etap przedsięwzięcia realizowany w 2025 r. zakłada objęcie projektem 16 budynków o łącznej powierzchni blisko 335 tys. metrów kwadratowych.
Jeden z liderów rynku farmaceutycznego w Polsce stawia na MLP Pruszków Iartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z liderów rynku farmaceutycznego w Polsce stawia na MLP Pruszków I
Angelini Pharma Polska, jeden z liderów rynku farmaceutycznego w Polsce, po raz kolejny przedłuża umowę najmu powierzchni magazynowo-biurowej w MLP Pruszków I. Najemca nieprzerwanie od 21 lat, korzysta z około 1,5 tys. mkw. powierzchni w tym centrum logistycznym.
W Wielkopolsce powstanie pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
W Wielkopolsce powstanie pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkaniowe
W Śremie, w województwie wielkopolskim, startuje jedna z największych i najbardziej innowacyjnych inwestycji w historii miasta. Powstanie tam pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkaniowe, zasilane wyłącznie energią odnawialną – z fotowoltaiki, turbin wiatrowych, pomp ciepła oraz technologii wodorowych.
Gdańsk: Budowa wielkiego terminalu T5 w Baltic Hub przyspiesza wraz z końcem zimy [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Budowa wielkiego terminalu T5 w Baltic Hub przyspiesza wraz z końcem zimy [FILM+ZDJĘCIA]
Na placu budowy terminala T5 panuje pełna mobilizacja. Trwają intensywne roboty żelbetowe i drogowe, kontynuowane są nasypy pod konstrukcję terminala, a w najbliższym czasie zespoły przystąpią do prac instalacyjnych oraz montażu wyposażenia hydrotechnicznego. Po okresie zimowych warunków pogodowych roboty wracają na właściwe tory, a ich postęp jest widoczny z dnia na dzień.
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznych
• Planowane do budowy przez KGHM farmy fotowoltaiczne powstaną na terenach w całości należących do Spółki
W Polsce rozpoczęła się produkcja nowego Volkswagena Crafteraartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce rozpoczęła się produkcja nowego Volkswagena Craftera
Cyfrowy kokpit, liczne systemy wsparcia kierowcy, m.in. te monitorujące ruch pieszych, czy rowerzystów, nowa kierownica wielofunkcyjna, kabina wyposażona w najnowszą generację systemów infotainment – tak wygląda nowy Crafter, którego produkcja rozpoczęła się w zakładach Volkswagen Poznań we Wrześni. Nowością jest również cyfrowy asystent głosowy ze zintegrowanym chatem ChatGPT.
Za ok. 1,2 mld złotych w Gdańsku powstaje wielki terminal T5 Offshore Installation [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ok. 1,2 mld złotych w Gdańsku powstaje wielki terminal T5 Offshore Installation [FILM]
Transformacja energetyczna na Bałtyku. W Gdańsku kosztem ok. 1,2 miliarda złotych powstaje terminal T5 w Baltic Hub, przeznaczony dla morskich farm wiatrowych. Roboty refulacyjne weszły w najważniejszy etap realizacji. Wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt, pogłębiarki ssąco-refulujące Van Oord oraz szalandy samobieżne. Prace prowadzone są równolegle na wielu frontach, z dużą intensywnością i pełną kontrolą nad każdym etapem.
Mały atom w Polsce: ARP i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie SMR w Stalowej Woliartykuł
Pokaż artykuł
Mały atom w Polsce: ARP i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie SMR w Stalowej Woli
• Podpisany list jest punktem wyjścia do wypracowania umowy inwestycyjnej pomiędzy ARP S.A. jako podmiotem zarządzającym całą Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan, a OSGE sp. z o.o. planującą budowę elektrowni z reaktorami BWRX-300
Seria ważnych kontraktów dla projektów morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3artykuł
Pokaż artykuł
Seria ważnych kontraktów dla projektów morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3
Polenergia i Equinor podpisały serię ważnych kontraktów dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Spółki realizujące oba projekty zawarły umowy z polską firmą Enprom, konsorcjum Smulders Projects i Sif, które wyprodukuje znaczną część stalowych elementów w polskich zakładach oraz firmą Iemants.
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotychartykuł
Pokaż artykuł
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotych
Największa polska prywatna grupa energetyczna po raz pierwszy w historii wyemituje 5-letnie Zielone Obligacje. Zainteresowanie ofertą Polenergii przewyższyło oczekiwania spółki. Kwota popytu ze strony inwestorów przekroczyła 1 miliard złotych. W odpowiedzi na nadsubskrypcję Polenergia zdecydowała o zwiększeniu kwoty emisji z 500 do 750 milionów złotych. Większość środków pozyskanych z Zielonych Obligacji zostanie przeznaczona na finansowanie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. To największa prywatna inwestycja energetyczna w Polsce.
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy największej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckimartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy największej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim
Polenergia i Equinor podpisały umowę na doradztwo w zakresie prac projektowych oraz uzyskania kompletu pozwoleń na budowę. Bałtyk 1 to projekt największej farmy wiatrowej w polskiej części Morza Bałtyckiego i zarazem najbardziej zaawansowany projekt tzw. drugiej fazy rozwoju sektora offshore wind w Polsce. Morska farma wiatrowa Bałtyk 1, o planowanej mocy do 1560 MW, jest przygotowywana do udziału w aukcji w 2025 roku.
Rusza budowa gazociągu do nowej elektrociepłowni w Łęgu. Kluczowa inwestycja ma poprawić jakość powietrza w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa gazociągu do nowej elektrociepłowni w Łęgu. Kluczowa inwestycja ma poprawić jakość powietrza w Krakowie
W Krakowie rozpoczęły się prace przy budowie gazociągu, który zasili powstającą elektrociepłownię gazową w Łęgu. To jedna z najważniejszych inwestycji w ramach transformacji energetycznej miasta — projekt, który ma realnie przełożyć się na poprawę jakości powietrza i odejście od węgla w systemie ciepłowniczym.
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
[Wrocław] Limity cen „Rodziny na swoim” niższe, ale niewieleartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Limity cen „Rodziny na swoim” niższe, ale niewiele
Od pierwszego października w programie „Rodzina na swoim” obowiązują nowe limity cen za metr kwadrat...
[Wrocław] Pięciu nowych najemców w galerii Magnolia Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Pięciu nowych najemców w galerii Magnolia Park
Design Optyk, Freddy, Tea&Tea, Trendy Opticians i Jean Louis David to nowi najemcy wrocławs...
Wrocław: Firma Fermy Drobiu Woźniak zapłaciła 15,5 mln zł za teren na Kępie Mieszczańskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Firma Fermy Drobiu Woźniak zapłaciła 15,5 mln zł za teren na Kępie Mieszczańskiej
Spółka Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. z Żylic w województwie wielkopolskim była jednym z siedmiu uc...
[Polska] Czy kawalerkę zastępuje mała dwójkaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy kawalerkę zastępuje mała dwójka
Czy w nowych inwestycjach projektowane są jeszcze kawalerki, czy zastąpiły je chętnie wybierane dziś...
Si Power Centrum powstanie w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Si Power Centrum powstanie w Polsce
Koncepcja i założenia budowy centrum rozwoju energetyki słonecznej, to najważniejsze przesłanie konf...
[Warszawa] Już w tym roku możesz zamieszkać bez czynszuartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Już w tym roku możesz zamieszkać bez czynszu
Dla wielu osób, szczególnie tych, które planują kupić mieszkanie na kredyt, comiesięczny czynsz to d...
[Katowice] VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach dobiegł końcaartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach dobiegł końca
Prezydent RP Bronisław Komorowski, przewodnicząca Komisji Unii Afrykańskiej, czterech komisarzy Unii...
REKLAMA